Логотип Амулет
gallery/depositphotos_1982763-stock-illustration-home-icon-button
gallery/novgadm_fb_2
Facebook
Twitter
Odnoklassniki
Email
Telegram

Адреса:  Дніпро,

 вул.Малиновського, 44, 

офис 2

Тел.:
+ 3 8 050 288 58 22

+ 3 8 096 351 55 51
Почта:
ucc.fce.amulet@gmail.com

В'язати чи не в'язати, ось у чому питання...

Рано чи пізно кожному власнику доводиться приймати рішення: в'язати або не в'язати? Давайте спробуємо розібратися в тому, як потрібно організувати в'язку своєї собаки і чи потрібно вам це взагалі робити? Дуже поширений міф про необхідність пов'язати суку «хоча б раз для здоров'я» не має під собою не ніяких підстав. При сучасному рівні розвитку ветеринарії проблеми зі здоров'ям вирішуються шляхом раннього діагностування захворювання та підбору необхідних препаратів. І звичайно найрадикальнішим методом захворювання репродуктивних органів є стерилізація.

АМУЛЕТ

  КОБЕЛЬ

   Коли ви купуєте кобеля, то повинні чітко розуміти, що він буде затребуваний як племінний виробник лише при збігу цілого ряду факторів. Він повинен володіти видатним екстер'єром, істотно виграючи в цьому у своїх конкурентів. Він повинен мати у своєму родоводі такий набір "кровей", який підходить для популяції породи, що мешкає на яку охоплює території (буває, що в невеликому місті проживає всього десяток собак такої ж породи, і всі вони припадають близькими родичами вашому хлопчику, і кого, питанння , він тоді буде в'язати).

   Крім того, ваш вихованець повинен успішно виставлятися на виставках - без цього стати популярним і бажаним "нареченим" у власників сук буде складно. І останній, обов'язковий фактор - бездоганна психіка і міцна нервова система. Не мало? Але це тільки короткий перелік тих якостей, які необхідні псові для того, щоб стати племінним і отримати від свого клубу достатню кількість напрямків на в'язку. 

   Що робити, якщо ваш пес є просто улюбленцем усієї сім'ї, не володіючи при цьому необхідними для племінного пса даними? Глибоке переконання професійних кінологів полягає в тому, що якщо у пса немає перспективи отримувати достатню кількість в'язок щорічно (хоча б 2 - 3), його не варто і розв'язувати. Адже в дикій природі далеко не всі пси в зграї "допускаються до розведення" - тільки обрані!

   До того ж не розв'язаний кобель з часом "заспокоїться", його статеві інстинкти атрофуються, і він не буде

звертати увагу на сук як на предмет можливого сексуального залицяння. І, навпаки, якщо ви "розв'яжете"

свого хлопчика всього один раз, аргументуючи це бажанням "зробити його чоловіком", ви надасте собаці

ведмежу послугу. Після цього тварина, що не має більше партнерок, буде шукати їх серед будь-яких

навколишніх його живих істот, перетворившись на такого собі "сексуального маніяка".                                                                                                                                                                                                                                                                                                СУКА.

   Питання про в'язку суки дещо складніше. Передусім, необхідно чітко зрозуміти різницю між термінами

"розведення" і "розмноження". Мета племінного розведення - не збільшення поголів'я, а виявлення і 

закріплення в породі характерних рис за допомогою певного відбору собак і підбору пар. І так, в'язати або не в'язати? Придбаваючи цуценя-дівчинку, далеко не усі новоспечені хазяїва планують в майбутньому займатися розведенням цуценят. "Поживемо, побачимо" - думають вони в той момент. Через 1,5 - 2 роки, виникає "думка", що прийшла пора і з'явилося бажання пов'язати суку (до речі, до псів це теж відноситься). Як правило, куплене цуценя жодного разу не брало участь у виставках і тим більше не перемагав в них. Мало того, власники собак "pet"-классу, куплених недорого ("для себе", не для виставок і розведення, друга хочемо.".) також частенько претендують на роль заводчика. Незрозуміло чому, як тільки їх улюбленка досягає статевої зрілості, практично кожен хазяїн вважає своїм боргом зайнятися впритул продовженням її роду. Якщо Ви не є професійним або хоч би досвідченим заводчиком, то напевно причину, що змусила Вас замислитися про цуценят, знайдете в наступному списку..

 

ДЛЯ ЗДОРОВ'Я СУКИ...

 

   Як, правило, власник молодої собаки, якого чекає перша вагітність, вважає, що "їх дівчинка" впорається сама і

період вагітності пройде легко, адже так влаштовано в природі. Але чи так близький Ваш вихованець до природи,

як Вам здається? Собаки, що живуть в домашніх умовах, вже не мають такої виживаності в природних умовах,

як їх дикі родичі, імунітет вже не той, фізичні навантаження частенько взагалі відсутні. Не варто забувати, що в

природних умовах виживають найсильніші особи з високим імунітетом.

   Вагітність собаки - це період, впродовж якого запліднена яйцеклітина розвивається в майбутнє цуценя, аж до

моменту, коли він готовий з'явитися на світ. У цей період імунітет і увесь організм собаки перебувають в стресовому

стані. Формування плоду вимагає від організму матері значної мобілізації сил, оскільки під час вагітності побудова

скелета плоду відбувається за рахунок ресурсів її організму. Тому в період внутріутробного розвитку цуценят

можуть загостритися хронічні захворювання (уроцистит, гастроэнетроколит та ін.) і виникнути нові проблеми із

здоров'ям. Значні зміни зазнає під час вагітності сердечно - судинна система, змінюються показники крові.

   Діафрагма зміщується вперед, зростає навантаження на органи дихання, воно стає частим і глибоким,

значно збільшується газообмін в легенях. З підвищеним навантаженням працюють печінка і нирки, вони

видаляють з організму шкідливі продукти обміну не лише матері, але і плодам.

  Тепер, коли Ви розумієте, що процес виношування цуценят для собаки - цей особливий стан, що піддає усі функції її організму додатковому навантаженню і стресу, необхідно вирішити: готові Ви розводити цуценят, чи ні? Якщо Вас мучить питання - а як же "пологи для здоров'я"? Хоч би один раз собачці треба народити? Відразу хочемо пояснити - це міф, народжений недостатністю знань в області ветеринарії. Багато власників собак серйозно ускладнюють собі життя, приймаючи цей міф за керівництво до дії. Результатом цього, як правило, бувають втомлені власники, засмиканий собака і погано вирощені цуценята, яких ніяк не вдається "пристроїти".

   На думку відповідальних ветеринарів і досвідчених заводчиків, наявність цуценят навіть статистично не гарантує збереження здоров'я вашої собаки. Практика показує, що племінні виробники хворіють тими ж хворобами і з тією ж частотою, що і собаки, у яких не було цуценят. Більш того, деякі фахівці вважають, що частіше хвороби виникають саме у собак, що мали цуценят один раз. Справа в тому, що при першій щенности гормональний баланс суки піддається глибокої перебудови. Якщо собака після цього не в'яжеться, то "активізовані" гормони можуть привести до проблем зі здоров'ям.

   Пов'язати свою суку "для здоров'я" (щоб не було помилкових вагітностей і онко захворювань) - це в корені неправильний підхід. Найчастіше власники приходять до такого висновку після відвідування ветеринара, який розповів купу жахів про проблеми не народжували сук. Однак ветеринар чомусь не розповідає про те, які ускладнення можуть бути у суки під час пологів і після ...

                                               ТОМУ        Користі «одноразові пологи для здоров'я» не принесуть ніякої пользи, а ось  додаткові проблеми забезпечать.